Регламент ЄС 305: виробникам будматеріалів представлено інструкцію щодо роботи за новими правилами щодо якості


инструкция


У Мінрегіоні розробили покрокову інструкцію щодо роботи виробників будматеріалів за новими вимогами.

В Україні завершився перший етап імплементації Регламенту ЄС 305 щодо будівельної продукції у законодавство. На черзі – практичне впровадження нових правил. З наступного року виробники будівельної продукції в Україні матимуть нові процедури, а отже – вищі вимоги до якості, екологічності та безпеки продукції. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Виробники будівельних матеріалів мають своєчасно підготуватися до нових правил роботи. Відтак Мінрегіон спільно з Офісом підтримки реформ розробили «Дорожню карту для виробника будівельної продукції», яка допоможе швидше зорієнтуватися та виконати усі вимоги», – зазначила Наталія Козловська.

Зауважимо, що практичне впровадження Регламенту (ЄС) 305 також передбачає:

- затвердження переліків національних стандартів та європейських документів з визначення прийнятності для цілей застосування Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку»;
- прийняття національних стандартів для цілей застосування Закону;
- акредитацію лабораторій та органів оцінки відповідності;
- призначення акредитованих лабораторій та органів оцінки відповідності;
- проведення освітніх заходів з представниками виробників, органів оцінки відповідності, технічних комітетів стандартизації інших заінтересованих сторін.

Ознайомитися з «Дорожньою картою для виробника будівельної продукції» можна за посиланням  https://bit.ly/3GRFiL5

Зазначимо, що у 2020 році Верховною Радою  був прийнятий Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС 305. Також, за поданням Мінрегіону та Мінекономіки, Урядом були затверджені категорії будівельної продукції, встановлені системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції, врегульовані питання призначення органів з оцінки відповідності та органів з визначення технічної прийнятності, а також визначено орган ринкового нагляду за будівельною продукцією.

Завершальним кроком імплементації Регламенту (ЄС) 305 у національне законодавство стало прийняття постанови «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку».


Источник информации: http://budport.com.ua
Размещено: 17.02.2022
Просмотров: 321