«Велика термомодернізація»: Україна виділить 140 млрд грн на термомодернізацію будинків


свириденко


Держава планує інвестувати 140 млрд грн на реалізацію програми «Велика термомодернізація», повідомила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади.

Ці кошти спрямовуватимуться на цільові кредити під 3% річних органам місцевого самоврядування та військово-цивільним організаціям. Надавати кредитування буде Укрфінжитло.

Свириденко уточнила, що з 2022 року майже 700 000 сімей, або 1,5 млн українців, приєднаються до програми з термомодернізації житла. Це мешканці 600 000 квартир площею 30 млн кв. м. Вона також зазначила, що наступного опалювального сезону українці платитимуть за опалення своїх модернізованих квартир від 30% до 50% менше.

Перша хвиля термомодернізації у 2022 році охопить 6437 багатоповерхових житлових будинків у всій Україні, зазначила міністр економіки. Насамперед модернізуватимуть будинки, зведені до 1990 року.

термомодернизация


Серед заходів, які будуть проводитися: встановлення індивідуальних теплових пунктів та лічильників, утеплення стін, горищ та підвалів. Конкретні роботи визначатимуться у кожному будинку окремо.

Юлія Свириденко додала, що запуск програми знизить залежність країни від імпорту: економія до 400 млн кубометрів газу за опалювальний сезон. Імпорт газу у країні знизиться на 2,5%.

Цього тижня уряд планує ухвалити постанову, яка вже дасть старт програмі з термомодернізації. Ціль програми – 50 000 будинків в Україні.Источник информации: http://budport.com.ua
Размещено: 14.02.2022
Просмотров: 372