Захист фасадів історичних будівель: власникам цар-балконів і кондиціонерів дали рік на демонтаж «надбудов»


фасады


Під заборону потраплять розміщення систем кондиціонування повітря, не допускатиметься утеплення та скління наявних балконів і лоджій, їхня добудова, розширення тощо. Власникам «надбудов» даватиметься рік на демонтаж.

У Києві планують заборонити прибудову, зміну форми вікон і балконів, а також установку кондиціонерів на фасадах об’єктів культурної спадщини. Про це розповів профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

«Це допоможе відновити естетичний вигляд історичних будинків, розміщених у центральному історичному ареалі міста Києва, які були понівечені балконами та кондиціонерами», – зазначив Володимир Прокопів, який ініціював відповідний проєкт рішення.

Зокрема, під заборону потраплять розміщення систем кондиціонування повітря, якщо вони псують архітектурний вигляд історичної будівлі. Також не допускатиметься утеплення та скління наявних балконів і лоджій, їхня добудова, розширення тощо. Окрім того, неможливим буде розширення наявних віконних і балконних прорізів, зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.

«Власникам таких «надбудов» даватиметься рік на демонтаж. Опісля виконавчий орган буде виписувати штраф, і «Київблагоустрій» повертатиме будівлі історичний вигляд», – розповів заступник голови КМДА.

За його словами, над відповідним документом майже два роки працювали фахівці, урбаністи та громадські активісти.

«Це стане першим кроком у приведенні історичного центру та історичних будівель до ладу», – сказав Володимир Прокопів.

Документ уже підтримали профільні комісії Київради, також його мають розглянути на пленарному засіданні міської ради.Источник информации: http://budport.com.ua
Размещено: 14.02.2022
Просмотров: 383